Blog > Komentarze do wpisu

Oświadczenie # 4 Brygad Abdullaha Azzama w sprawie rewolucji w krajach muzułmańskich

W dniu 23 lutego 2011 r. ukazało się kolejne oświadczenie grupy noszącej nazwę "Brygady Abdullaha Azzama" należącej do globalnej sieci dżihadystów.

Abdullah Azzam Brigades Logo

Logo Brygad Abdullaha Azzama

Głównym przedmiotem rozważań zawartych w tym oświadczeniu jest przyszłość reżimu saudyjskiego.

Statement #4 - Abdullah Azzam Brigades

Wydarzenia w Tunezji i Egipcie, związane z obaleniem dwóch tyranów, którzy rządzili muzułmanami od wielu dekad zmieniły radykalnie, zdaniem autorów oświadczenia, sytuację w świecie islamu. Wskazały kierunek zmian, którym powinni podżać muzułmanie na Półwyspie Arabskim.

Statement #4 - Abdullah Azzam Brigades

Reżim egipski musiał upaść, gdyż pozrozumiał się z wrogami islamu i prowadził politykę sprzeczną ze wskazaniami Boga. Jej skutkiem było m.in. uwięzienie muzułmanów w Strefie Gazy. Podobną, antyislamską politykę prowadzi reżim saudyjski. Wszedł on bowiem w porozumienie z niewiernymi, którzy toczą walki z muzułmanami w Iraku i Afganistanie. Współpraca ta rozwijana jest na wielu płaszczyznach. Do najważniejszych zaliczono współpracę:

- wojskową - w postaci umożliwienia niewiernym budowy baz wojskowych, stanowiących zaplecze dla ich udzerzeń z lądu i powietrza na braci w innych częściach Półwyspu,

- logistyczną i gospodarczą - przemysł naftowy wykorzystywany jest do utrzymania stałych dostaw surowca napędzającego machinę wojenną krzyżowców, transakcje handlowe pomiędzy reżimem saudyjskim i amerykańskim mają zaś wymiar pozorny i służą wsparciu gospodarki amerykańskiej,

- wywiadowczą - reżim saudyjski aktywnie współuczestniczył w budowie siatek szpiegowskich w Afganistanie i Iraku, saudyjscy szpiedzy przekazywali łapówki przywódcom plemiennym i kusili muzułmanów zyskami z pracy dla Sojuszu Krzyżowców.

Skutkiem tejże współpracy jest przede wszystkim polaryzacja opinii w świecie muzułmańskim. Dżihadystów walczących z niewiernymi uznano za przestępców i zaczeto ich poszukiwać listami gończymi. Wojowników islamu walczących z uciskiem i niesprawiedliwością ściga się dziś jak pospolitych przestępców.

Reżim saudyjski zatracił się w swych działaniach. Procesy sekularyzacyjne objęły zbyt wiele dziedzin życia społecznego. Widać je choćby w edukacji w: dostępie do książek jawnie antymuzułmańskich, promocji niemoralnych zachowań (np. mieszania się płci na uczelniach), dostępie do stypendiów umożliwiających wyjazd na Zachód po to, aby przejąć niemuzułmańskie wzorce zachowań społecznych.

Reżim saudyjski oparł swą władzę na wszechogarniającej korupcji i grabieży majątku należącego do wszystkich muzułmanów. Dysproporcja pomiędzy biednymi Saudyjczykami i bogatymi członkami rodziny królewskiej jest dziś większa niż kiedykolwiek. Wydatki reżimu na podróże zagraniczne wystarczyłyby na zrealizowanie wielu projektów społecznych w Kraju Dwóch Świętych Meczetów.

Ci, którzy rozpoczęli walkę z powyższym reżimem zasługują na szczególne uznanie. W komunikacie wspomniano w związku z tym o Al-Kaidzie na Półwyspie Arabskim. Walka ta powinna zostać jednak zintensyfikowana. Wykorzystać należy bowiem historyczny moment, który dany jest przez Boga. Odsunięcie al-Saudów od władzy pozwoli na wyrzucenie ze świętej ziemi krzyżowców. Zrealizowanie tych dwóch celów otworzy przed muzułmanami szansę utrzymania wiary, zachowania islamskiej tożsamości i wypełniania religijnych powinności.

czwartek, 24 lutego 2011, dzihadyzm

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: