Blog > Komentarze do wpisu

Zabihullah Mudżahid, rzecznik Islamskiego Emiratu Afganistanu, wobec aktualnej sytuacji politycznej i wojskowej w Afganistanie

W dniu 23 lutego 2011 r. na oficjalnej stronie internetowej Islamskiego Emiratu Afganistanu (IEA) ukazał się wywiad z jego rzecznikiem Zabihullahem Mudżahidem. Rzecznik przedstawił w nim oficjalne stanowisko IEA w sprawie aktualnych wydarzeń politycznych w Afganistanie.

Zabihullah Mudżahid

Mudżahid komentując poczynania aktualnych władz Afganistanu podkreślił, iż podejmują one wszelkie możliwe działania mające na celu ukrycie faktu, iż kraj ten znajduje się dziś pod okupacją. Demokracja została sprowadzona do tego kraju na lufach karabinów zagranicznych wojsk. Procesy wyborcze od samego początku były sterowane przez okupantów poprzez znaczące zaangażowanie finansowe. Wyniki wyborów zwodzą Afgańczyków wskazując na realizację ich aspiracji i potrzeb. W istocie zaś narzucona z zewnątrz demokracja ma umożliwić utrzymanie władzy w rękach sterowanych przez okupantów marionetek. Islamski Emirat Afganistanu od początku swego istnienia tym wpływom czynnie się przeciwstawiał. NATO jest narzędziem w rękach Amerykanów. Ich głównym celem jest zrealizowanie swej wojskowej strategii w regionie. ONZ wspierając procesy polityczne w Afganistanie sterowane przez Amerykanów nie mogło zająć innego stanowiska w obawie przed negatywną reakcją USA. Nowy afgański parlament nie posiada legitymacji społecznej i nie będzie miał żadnego wpływu na bieg spraw w tym kraju. Jest to jedynie mało znaczące miejsce, w którym marionetki okupantów mogą pobierać sute wynagrodzenie za swą służbę. Zdecydowana większość parlamentarzystów ma na sumieniu korupcję i zbrodnie przeciwko narodowi afgańskiemu.

Mudżahidowi wydaje się zaskakującym fakt, iż na Zachodzie niewiele mówi się o sukcesach IEA. Codziennie ma bowiem miejsce od kilku do kulkunastu udanych ataków na okupantów, w których ginie średnio kilkanaście osób. Poza tym przywódcy państw uczestnicących w okupacji wraz z dowódcami wojskowymi sił okupantów są pod silną presją polityczną związaną z rosnącymi kosztami operacji i brakiem widocznych efektów dziesięciu lat działań wojennych. Tylko w 2010 r. częstotliwość starć z siłami wroga zwiększyła się dzięki zaangażowaniu IEA o 2/3.

Zabihullah Mudżahid wskazał ponadto, iż afgańscy talibowie nadal z oddaniem podążać będą ścieżką zbrojnego dżihadu i z radością poświęcać życie dla Allaha. Do podobnych działań zachęcają bowiem talibów dotychczasowe efekty ich walki.

Aktualne afgańskie władze próbują toczyć z talibami wojnę propagandową. Temu celowi mają służyć rozsiewane przesz nie plotki dotyczące rezygnacji przez wielu bojowników z oporu i oddawania się w ręce władz. Mudżadhid stwierdził, iż takie praktyki nie miały miejsca. W ręce władz oddać się mogły oddziały paramilitarne lokalnych watażków ale z całą pewnością nie były to oddziały talibów. Dobra materialne, które oferują okupanci talibom, w zamian z ewentualną rezygnację z walki, nie mają dla nich żadnego znaczenia. Wybór ścieżki dźihadu oznacza dla nich bowiem rezygnację z ziemskich przyjemności i luksusu na rzecz obecanej nagrody w raju.

Intensyfikacja działań wojskowych podejmowanych przez okupantów działa na ich niekorzyść. Ślepe uderzenia ich wojsk często kończą się zbrodniami na ludności cywilnej. Podobny błąd swego czasu popełnili Sowieci, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia Afganistanu.

Bojownicy IEA wykonują swój religijny obowiązek broniąc świętej ziemi Afganistanu i znajdujących się na niej meczetów oraz ludności przed atakami niewiernych. Amerykanie i ich sojusznicy doznają zaś porażki podobnej do tej, która spotkała ich w Wietnamie.

sobota, 26 lutego 2011, dzihadyzm

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: