Blog > Komentarze do wpisu

Rada Naczelna Islamskiego Emirat Afganistanu wydała stanowisko w sprawie Operacji Badar

W sobotę 30 kwietnia 2011 r. Rada Naczelna Islamskiego Emiratu Afganistanu wydała stanowisko w sprawie wiosennej ofensywy przeciwko okupantom.

Statement of the Leadership Council of the Islamic Emirate Regarding the Inception of the Spring Operations

Zapowiadana ofensywa ma nosić nazwę "Badar" (od historycznej bitwy pod Badar z 2 roku hidżry). Głównym zamierzeniem talibów jest obrona ziemi islamskiej przed okupacją niewiernych i wyzwolenie jej spod wpływów kolonialnych.

Zasadniczym celem taktycznym operacji ma być atakowanie baz wojskowych, centrów szkoleniowych, lotnisk, konwojów wojskowych należących do sił okupacyjnych (Stanów Zjednoczonych i ich pomocników). Atakami objęci będą nie tylko obce wojska, ale także żołnierze armii afgańskiej i członkowie służb bezpieczeństwa oraz wywiadu. Talibom zależy w szczególności na eliminacji szpiegów w swoich szeregach.

Niezmiernie ważne ma być zapewnienie bezpieczeństwa cywilom. Być może oznacza to częściową przynajmniej rezygnację z akcji terrorystycznych na rzecz taktyki partyzanckiej. Afgańczycy zostali ostrzeżeni, aby nie zbliżali się do obcych wojsk ani nie przebywali w miejscach publicznych.

Wezwano także obecne władze afgańskie do zerwania wszelkich kontaktów z siłami okupacyjnymi i zajęcia pozycji po stronie mudżahedinów, w imię obrony interesów muzułmanów w Afganistanie. Każde inne zachowanie spotkać się ma z odpowiednią rekacją talibów.

Operacja Badar rozpocznie się z dniem 1 maja 2011 r.

niedziela, 01 maja 2011, dzihadyzm

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: