piątek, 12 sierpnia 2011

9 sierpnia 2011 r. za sprawą Al-Sahab Media ukazała się siódma część komunikatu Ajmana al-Zawahiriego adresowanego do muzułmanów w Egipcie.

As-Sahab Media ::Presents:: A Message of Hope and Glad tidings to our people in Egypt (7) [(The Victory of Allah Support You)] "By Sheikh Ayman Al-Zawahri H.A"

Oświadczenie nagrane w wersji audio trwa około 20 minut. Powstało ono już po śmierci Osamy bin Ladena, o którym kilkukrotnie al-Zawahiri wspomina. Odnosi się też wielokrotnie do spraw aktualnych - m.in. sytuacji w Jemenie, procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie i zaangażowania amerykańskiego w sprawy regionu.

W jednym z kolejnych wpisów w szczegółach przedstawię tezy powyższego komunikatu.

Islamski Emirat Afganistanu opublikował datowany na sierpień - wrzesień 2011 r. kolejny - 63 numer magazynu "Al-Somood" ("Al-Sumud" - czyli wytrwałość, upór).

Al-Somood nr 63

Jednym z interesujących artykułów, zawartych w aktualnym numerze jest artykuł zatytułowany: "Kolejna próba ukrycia amerykańskiej porażki w Afganistanie". Zdaniem autora o sukcesie talibów świadczy choćby fakt, iż siły ISAF i armia afgańska (ANA) nie są w stanie kontrolować granicy z Pakistanem ani zapobiec czy też przeciwdziałasz szeregu akcjom wojskowym podejmowanym przez IEA w południowo-wschodnich prowincjach Afganistanu.

W jednym z kolejnych przedstawiono najważniejsze sukcesy wojskowe talibów w afgańskiej prowincji Farah.

Na początku sierpnia 2011 r. ukazał się kolejny - 31 numer (datowany na czerwiec/lipiec) - magazynu "In Fight" wydawanego przez afgańskich talibów.

In Fight, nr 31

Bieżący numer liczy 245 stron. Zawiera stałe rubryki w postaci przeglądu aktualnych wydarzeń (pomocne jest w tym przypadku bardzo szczegółowe kalendarium), dokumentów Islamskiego Emiratu Afganistanu przetłumaczonych na język angielski oraz retrospekcji wydarzeń z lat ubiegłych.

Tematem przewodnim bieżącego wydania są walki w prowincji Farjab z lat 2007 - 2009. Oprócz tego udokumentowano rzekome zbrodnie przeciwko ludności cywilnej z lipca 2011 r. będące dziełem tzw. wojsk okupacyjnych.